Clearex kontra Constract w finale Pucharu Polski!

puchar-polski-futsal

Rozgrywki ligowe w polskim futsalu zostały przerwane wcześniej i nie planowano dogrywać sezonu do końca. Inaczej było z pucharem Polski. Do marca zdążyliśmy rozegrać fazę ćwierćfinałową, więc włodarze związku postanowili o tym, by dokończyć rozgrywki o puchar w sierpniu. W półfinałach czekały nas dwa dwumecze. Gatta Zduńska Wola mierzyła się z Clearexem Chorzów, a Constract Lubawa podejmował obrońcę tytułu, czyli Rekord Bielsko-Biała. Spotkania były naprawdę zacięte i widać było, że gra toczy się pomiędzy najlepszymi futsalistami w Polsce. Jak przebiegały spotkania?

Clearex Chorzów lepszy w dwumeczu

16 sierpnia w hali w Zduńskiej Woli ekipa Gatty podejmowała zespół Clearexu. Mecz był mocno wyrównany, ale w obu połowach jedną bramkę więcej zdobywali chorzowianie. Ostatecznie wygrali 5:3 i byli w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem u siebie. Do tego doszło trzy dni później i jeśli pierwszy mecz był zacięty, to na drugi trudno znaleźć określenie. Gatta dopięła swego i doprowadziła do wyrównania stanu dwumeczu, strzelając dwa gole w końcówce pierwszej połowy. Goście w drugiej odsłonie również napierali, ale piłka nie chciała jak na złość wpaść do siatki. Trener Gatty postanowił wycofać bramkarza i postawić wszystko na jedną kartę. Jednak przyniosło to odwrotny skutek od zamierzonego i dzięki bramce ze swojej połowy do pustej bramki, Mariusz Seget dał Clearexowi przepustkę do finału.

gatta-clearex-puchar

Constract Lubawa sprawił niespodziankę

Starcie mistrza z wicemistrzem elektryzowało wielu fanów futsalu. Faworytem pozostawał jednak Rekord, który w ligowym starciu nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał aż 9:0. Pierwszy mecz odbył się w Cygańskim Lesie w Bielsku, więc motywacja Zielono-Białych była podwójna. Być może to ona spętała im nogi i doprowadziła do porażki. Przyjezdni z Lubawy sumiennie wypunktowali Rekord i ostatecznie zwyciężyli 3:0. Była to spora zaliczka przed rewanżem, ale z zespołami tej klasy, co bielszczanie, nie można być niczego pewnym. Rekord pierwszy objął prowadzenie, ale szybko się nim zachłysnął i niemal od razu mieliśmy remis. Tuż przed przerwą Alex Viana strzelił swoją drugą bramkę i ponownie dał gościom przewagę. Trzeci gol dla Rekordu padł już w drugiej połowie i wydawało się, że odwrócenie losów tego półfinału jest coraz bardziej możliwe. Wtedy uaktywnili się Pedro i Silva, którzy w odstępie dwóch minut doprowadzili do wyrównania na osiem minut przed końcową syreną. Rekord był już w stanie strzelić tylko jedną bramkę, więc mimo wygranej w Lubawie, do finału ostatecznie awansował Constract.

rekord-constract-puchar

Finał Pucharu Polski w Futsalu

W finale zmierzy się Clearex z Constractem, a zdobywcę tego trofeum poznamy jeszcze przed końcem sierpnia. Trzeba jednak pamiętać, że w finale również odbędzie się dwumecz. Pierwsze spotkanie odbędzie sie w Chorzowie 26 sierpnia, a rewanż nastąpi trzy dni później w Lubawie. Jak zapatrują się obie ekipy na to spotkanie? W meczu ekstraklasy padł remis 4:4, ale to Clearex gonił wynik strzelając dwa gole w ostatniej minucie spotkania. Tym razem minimalnym faworytem będzie chyba Constract. W telewizji niestety jeszcze nie obejrzymy najważniejszych spotkań. Można jednak dotrzeć do transmisji internetowych i przeżywać finały w wersji LIVE. Kibice liczą mimo wszystko na emocjonujące widowiska i wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Wystarczy spojrzeć na poprzednie starcie obu drużyn i spotkania półfinałowe. Wszystkie cztery mecze były bardzo wyrównane, więc i tu na pewno będzie się działo!