Losowanie grup kwalifikacyjnych ME. Polacy poznali rywali

losowanie-eliminacji-futsal

Wraz z początkiem września odbyło się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy w Futsalu. Eliminacje rozpoczną się jeszcze w tym roku, więc dobrze że już poznaliśmy naszych rywali, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Grupa będzie trudna, ale przy dobrych wiatrach awans na wielką imprezę jest możliwy.

Eliminacje Mistrzostw Europy w Futsalu 2022

Wśród naszych przeciwników znaleźli się przede wszystkim obrońcy tytułu mistrzów Europy, czyli Portugalczycy. To właśnie oni będą głównym faworytem do awansu i byłoby wielką niespodzianką, gdyby ktoś inny zajął pierwsze miejsce w naszej grupie.

Poza nimi Polska trafiła jeszcze na Norwegię i Czechy. To właśnie między tymi krajami powinna się rozstrzygnąć walka o drugie miejsce, które może dać przepustkę na główny turniej w Holandii. Mistrzostwa Europy zaplanowane są na styczeń i luty 2022 roku, zaś eliminacje rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwsze terminy to listopad i grudzień. W 2021 roku przełom stycznia i lutego, a także początek marca i kwietnia. Na niecały rok przed mistrzostwami poznamy już pełny skład uczestników turnieju.

portugalia-mistrzowie-europy-futsal

Grupy kwalifikacji do Mistrzostw Europy w futsalu

Grupa 1: San Marino / Dania, Chorwacja, Albania, Ukraina

Grupa 2: Bułgaria / Armenia, Francja, Gruzja, Rosja

Grupa 3: Turcja / Grecja, Azerbejdżan, Słowacja, Mołdawia

Grupa 4: Anglia / Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Bośnia i Hercegowina

Grupa 5: Izrael / Cypr, Kazachstan, Węgry, Białoruś

Grupa 6: Szwajcaria / Niemcy, Hiszpania, Łotwa, Słowenia

Grupa 7: Czarnogóra / Litwa, Włochy, Belgia, Finlandia

Grupa 8: Polska, Portugalia, Norwegia, Czechy

Drużyny, które ostatecznie znajdą się w tym zestawieniu rozegrają między sobą mecz i rewanż.

eliminacje-me-futsal

Zasady kwalifikacji do ME w futsalu

W sumie będziemy mieć 32 reprezentacje, czyli osiem grup, a w każdej z nich cztery drużyny. Do finałów automatycznie kwalifikują się zwycięzcy swoich grup oraz sześć najlepszych ekip z drugich lokat. Najsłabsze dwie drużyny, które zajęły drugie miejsca, rozegrają barażowy dwumecz o ostatnią przepustkę na turniej finałowy. To oznacza, że żeby być branym pod uwagę na mistrzostwa w Holandii, trzeba zająć co najmniej drugie miejsce w swojej grupie. Pełny skład grup poznamy w listopadzie 2020 roku, gdy rozegrane zostaną baraże I rundy kwalifikacyjnej.