Futsal w zakładach bukmacherskich

futsal-zakłady-bukmacherskie

Futsal jest halową odmianą piłki nożnej. Mecze toczone są na mniejszych boiskach z mniejszymi bramkami i rozgrywane mniejszą piłką. To powoduje jednak większą dynamikę gry i więcej piłki w piłce. Zawodnicy częściej mają piłkę przy nodze, a strzały oddawane są w każdej minucie meczu. To bardzo szybka dyscyplina, więc zarówno atrakcyjna dla kibiców, jak i graczy zakładów bukmacherskich.

Futsal i zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy stosunkowo niedawno zaczęli inwestować w futsal. W Polsce jednym z głównych sponsorów Futsal Ekstraklasy jest STS. Obecnie w większości przypadków futsal jest traktowany jako dodatkowa dyscyplina do oferty. Jest to związane z niszowością tego sportu w naszym kraju. Ciekawie zapowiada się oferta Fuksiarza na futsal. Jest to nowy bukmacher na rynku, więc warto poznać opinie o legalnym bukmacherze Fuksiarz. Futsalem interesuje się małe grono społeczności piłkarskiej, więc trudno o skuteczną promocję tego sportu. Pomimo tego w ofercie bukmacherów zawarte są również inne ligi niż polska. Rozgrywki w Brazylii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Rosji należą do najlepszych na świecie, więc to normalne, że cieszą się większą popularnością.

Najpopularniejszymi rozgrywkami, które przyciągają graczy zakładów bukmacherskich w futsalu są największe turnieje. Mundial czy mistrzostwa Europy to zdecydowanie najważniejsze rozgrywki futsalowe. Futsal nie może jednak równać się z piłką nożną. Zarówno pod względem popularności, jak i liczby zakładów bukmacherskich. Do dyspozycji typerów są przeważnie proste zakłady 1X2. Bukmacherzy często też oferują zakłady na over/under przy bramkach lub handicap. Nie ma tego dużo, ale zagorzali kibice futsalu na pewno znajdą coś dla siebie.

Jak obstawiać futsal?

Zanim zabierzemy się do obstawiania danej dyscypliny, wypadałoby obejrzeć jakiś mecz. Futsal jest o tyle atrakcyjny do oglądania, że przez cały czas się coś dzieje. Większa liczba pojedynków między zawodnikami i strzałów powoduje, że z jednej bramki przenosimy się szybko pod drugą. Na najwyższym poziomie mecze są bardzo mocno wyrównane. Oglądając mecze futsalu, nie można się nudzić.

W futsalu najlepsi są zawodnicy zwinni i dobrze wyszkoleni technicznie. Tacy gracze są w cenie, więc jeśli któryś z zespołów ma takich graczy więcej w swoich szeregach, powinien wygrać. Tutaj kontuzje nie mają aż tak dużego znaczenia, ponieważ liczba zmian jest nieograniczona. Trzeba też zwrócić uwagę na dyspozycję bramkarza. W meczach futsalu bronią oni średnio po kilkadziesiąt strzałów w meczu. Forma golkipera może okazać się kluczowa. Poza tym bramkarza można również wycofać, by osiągnąć przewagę liczebną w polu. Może się to okazać pomocne przy obstawianiu na żywo (o ile bukmacher udostępni taką możliwość), bo szanse wtedy zauważalnie się zmieniają. 

Zasady gry w futsal

Warto też znać podstawowe zasady, jeśli chce się obstawiać futsal. Czas jest tutaj zatrzymywany przy każdej przerwie w grze. Drużyna może tylko raz zagrać z bramkarzem w jednej akcji, w przeciwnym razie rywale otrzymają rzut wolny. Nie ma tu oczywiście spalonych, za to jest zasada związana z liczbą fauli. Zespół w jednej połowie może popełnić pięć fauli. Każdy następny jest karany przedłużonym rzutem karnym dla przeciwnika. 

Kursy na futsal

W zakładach bukmacherskich kursy na futsal pojawiają się stosunkowo późno. Kiedy w piłce nożnej z reguły znamy je z dużym wyprzedzeniem, w futsalu nie mamy takiego komfortu, jeśli chodzi o kursy. Pojawiają się one z reguły w dniu meczu lub dzień przed nim. Gracze nie mają więc dużego pola do popisu, jednak osoby wystawiające kursy również nie mają czasu na ewentualne poprawki. To oznacza, że śledząc kursy futsalu na bieżąco, możemy wyszukać ciekawe kursy, które mają szansę stać się wartościowymi.